środa, 14 sierpnia 2013

W miniony weekend, 10 sierpnia, odbyła się I Watra Organizacji Pozarządowych z Bielska-Białej - „Spotkajmy się, poznajmy się, działajmy razem”.

Powstające w Bielsku - Białej Porozumienie Organizacji Pozarządowych przygotowało ognisko integracyjne pod hasłem: „Spotkajmy się, poznajmy się, działajmy razem”.


Sobota zaczęła się deszczowo, w ciągu dnia ciągle padało. Jednak optymistycznie czekaliśmy na poprawę pogody i doczekaliśmy się. Wieczór był już cudowny i pełen gwiazd.

Na ognisku pojawili się przedstawiciele i przedstawicielki dwudziestu organizacji pozarządowych, a także osoby zaprzyjaźnione. Był czas zarówno na lepsze poznanie się, jak i planowanie dalszych, wspólnych działań.
Dodatkowo mieliśmy okazję zwiedzić nieodkrytą jeszcze przez wielu z nas część bielskiego Lipnika z zabytkową leśniczówką, amfiteatrem i przepiękną okolicą. To wszystko dzięki Stowarzyszeniu Lipnik, które udostępniło miejsce na ognisko.

***
Powstające Porozumienie Organizacji Pozarządowych w Bielsku- Białej tworzone jest przez organizacje i dla organizacji.
Powstajemy z potrzeby tworzenia silnego Trzeciego Sektora w naszym mieście.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej niezależnej, tworzonej stuprocentowo przez organizacje, partnerskiej inicjatywie.
Obecnie jesteśmy na etapie wspólnego tworzenia celów i mechanizmu działania Porozumienia - my, czyli już kilkadziesiąt bielskich organizacji.
Zainteresowane współpraca organizacje zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila porozumieniengobb@gmail.com.
W najbliższej przyszłości planujemy kolejne spotkania, także te mniej formalne.
Możesz włączyć się w działania w każdej chwili!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz